В 90-х роках минулого століття на базі Державного закладу «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров'я України» (ДЗ «УНПЦ ЕМД та МК МОЗ України») разом з Американським міжнародним союзом охорони здоров’я (American International Health Alliance (AIHA)) був створений Навчально-тренувальний центр невідкладної медичної допомоги. Американський міжнародний союз охорони здоров’я забезпечив Навчально-тренувальний центр манекенами, учбовою апаратурою, новою офісною технікою та забезпечив доступ до мережі Internet.

В даний час Навчально-тренувальний центр проводить підготовку немедичних фахівців за програмами, затвердженими наказом МОЗ України від 19.11.2009 № 833 «Про удосконалення системи підготовки з надання першої невідкладної медичної допомоги» (на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2007 № 1290):

  • І рівень (Основи підтримки життя) (12 годин);
  • ІІ рівень (Початкова професійна підтримка життя) (48 годин);
  • ІІІ рівень (Професійна підтримка життя) (120  годин).

Підготовка медичних працівників проходить за програмами:

  • програма підготовки медичних сестер шкіл та дошкільних закладів з надання екстреної медичної допомоги (18 годин);
  • програма підготовки інструкторів з надання екстреної медичної допомоги (18 годин);
  • програма підготовки медичних фахівців з надання екстреної медичної допомоги (40 годин).

Випущені програми адаптовані згідно вимог основних міжнародних навчальних програм: BLS (basic life support), ACLS (advance cardiac life support), ATLS (advance trauma life support).

Протягом 2012-2017 років у Навчально-тренувальному центрі проведено 207 циклів, на яких підготовлено 4052 слухачів, в тому числі лікарів 1535, середніх медпрацівників 940, слухачів без медичної освіти – 1578, з них 1322 волонтери та 307 інструктори з надання екстреної медичної допомоги. На виїзних тренінг-семінарах, яких проведено 68, підготовлено 4380 слухачів, у тому числі 99 інструкторів з надання екстреної медичної допомоги.

Співробітники центру надали науково-методичну підтримку (розробка програми навчання, методичних посібників, лекційного матеріалу) для проведення всеукраїнського соціального проекту «Я можу врятувати життя!», в рамках якого пройшло підготовку з питань надання домедичної допомоги постраждалим 6,5 тис. учнів старших класів та студентів вищих учбових закладів. Проект проводився за підтримки Верховної Ради України, МОЗ України, ВГО «Всеукраїнська рада реанімації та екстреної медичної допомоги» та «Українського фонду «Здоров’я».

Приймали участь у телевізійних проектах центральних телеканалів, з питань навчання надання екстреної медичної допомоги. Прийняли участь у розробці програми навчальної дисципліни «Екстрена і невідкладна медична допомога» (курс за вибором) для студентів вищих закладів освіти III-IV рівня акредитації за спеціальністю 7.110101 «лікувальна справа», «Методика підготовки фахівців з охорони праці з надання домедичної допомоги постраждалим у разі нещасного випадку на виробництві» та «Методика надання домедичної допомоги постраждалим у разі нещасного випадку на виробництві (алгоритми)».

Проведено виїзні навчання військовослужбовців за програмою «Надання домедичної допомоги в умовах бойових дій» (тривалість програми 8 год.), виїзні навчання учнів середніх шкіл зони проведення АТО за програмою «Надання домедичної допомоги при мінно-вибуховій травмі» (тривалість програми 8 год.), а також виїзні навчання медичних працівників зони проведення АТО за програмою «Надання домедичної допомоги при мінно-вибуховій травмі» (тривалість програми 18 год.). Всього навчено – 980 осіб.

 Відділення підготовки інструкторів з надання медичної допомоги в екстремальних ситуаціях приймає активну участь у науково-методичному супроводі змагань бригад ЕМД. ПОЛОЖЕННЯ про Всеукраїнські змагання бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги з міжнародною участю

 


www.000webhost.com